گربه ملوس

وقتی کلاغ‌ها روی بال عقاب بلند می‌شوند + تصاویر
نویسنده : بهرام - ساعت ۸:٠٩ ‎ب.ظ روز شنبه ۱ اسفند ،۱۳٩٤
 

وقتی کلاغ‌ها روی بال عقاب بلند می‌شوند + تصاویر

وقتی کلاغ‌ها روی بال عقاب بلند می‌شوند + تصاویر

گاه گداری در طبیعت شاهد صحنه‌های هستیم که شاید در باور نگنجند. روابط عجیب و البته جالب توجه جانوران با یکدیگر که سبب ساز خلق صحنه‌های تماشایی می‌شود.

 به گزارش ایلنا، فوچان، عکاسی است مستعد و خوش ذوق که عمدتاً به ثبت تصاویری از پرندگان پرداخته و تصاویرش در نشنال جئوگرافی به نمایش درمی‌آیند. اما این بار او در حیات وحش با صحنه‌ای کاملاً متفاوت مواجه شد. صحنه‌ای که شاید تنها یک بار، فرصت مشاهده‌ی آن را در طول زندگی داشته باشیم. کلاغی سرخوش برای لحظاتی بر پشت یک عقاب طاس که در ارتفاع متوسط پرواز می‌کرد، فرود آمده و از سواری باشکوه لذت برد.

چان اشاره می‌کند که کلاغ‌ها عمدتاً به دلیل رفتارهای تهاجمی و انجام عملیات‌های ایذایی هوایی علیه دیگر شکارچیانی که به قلمروشان تجاوز می‌کنند، شناخته  شده‌اند. مهاجمانی که در اکثر مواقع از قامتی به مراتب بزرگ‌تر و قدرتی بیشتر برخوردارند. جالب آنکه معمولاً این نزاع بدون سر و صدا و درگیری آن چنانی به پایان می‌رسد.

آن چه این تصویر را جالب‌تر کرده، واکنش هر دو طرف ماجرا به حضور یکدیگر است. از سویی کلاغ علیرغم اینکه بر پشت عقاب نشسته و بسیار به او نزدیک است، هیچ رفتار تهاجمی از خود بروز نداده و از سوی دیگر عقاب نیز با وجود تجاوز کلاغ به فضای شخصیش، خونسرد و آرام به پرواز کردن ادامه می‌دهد. به علاوه کلاغ حتی به رغم این فرود عجیب، از جای خود تکان نخورده و همچون سواری مقتدر، از سواری خود لذت می‌برد و شگفت آنکه مرکب قدرتمند هم، صبور و مطیع، به خواست سوارش تن می‌دهد.

4143310_7614143309_1874143307_6564143306_9054143305_2464143304_850