گربه ملوس

ده کشوری که عمر مردمشان طولانی تر است
نویسنده : بهرام - ساعت ٢:٥٥ ‎ق.ظ روز جمعه ٢٠ فروردین ،۱۳٩٥
 

ده کشوری که عمر مردمشان طولانی تر است

ده کشوری که به‌دلیل سبک زندگی سالم‌تر و سیاست‌های دولتهایشان درخصوص طرح ابتکاری مراقبت های بهداشتی مردم در آنجا بیشتر عمر می‌کنند :

 

1- ژاپن : 87 سال

 

وقتی درباره‌ی امید به زندگی طولانی صحبت می‌کنیم، کشور ژاپن جایگاه اول را در این زمینه دارد و مردم در آنجا حدود 87 سال عمر می‌کنند. راز این طول عمر در فرهنگ این کشور نهفته است. مردم این کشور به نظریه‌ی خوردن، خوابیدن و استراحت کردن برای زندگی اعتقاد دارند.

 

 

2- اسپانیا : 85.1 سال

 

مردم اسپانیا بیشترین طول عمر در اروپا را دارند و بطور میانگین 85.1 سال عمر می‌کنند. مردم در اینجا عاشق غذا هستند اما بیشتر از غذاهای سنتی استفاده می‌کنند که سالمتر بوده و هیچ همه گیری چاقی ای در اسپانیا ثبت نشده است. مردم اسپانیا از یک نظام سلامت جهانی قوی پیروی می‌کنند، همچنین فرهنگ این کشور آنها را تشویق به یک زندگی طولانی و سالم می‌نماید.

 

 

3- سوئیس : 85.1 سال

 

در سوئیس مردم از خدمات پزشکی خوبی بهره می‌برند و دولت شما را ملزم به یک بیمه می‌کند که خدمات پزشکی عمومی را بدون توجه به سن و سال و شرایط پزشکی پوشش‌دهی می‌کند. افراد در سوئیس یک زندگی طولانی و سالم دارند و میانگین طول عمر 85.1 سال است.

 

 

4- سنگاپور : 85.1 سال

 

سنگاپور کشوری است که مراقبت های بهداشتی عالی را فراهم می کند و درخصوص امید به زندگی مردان این کشور رتبه‌ی پنجم و زنان رتبه‌ی چهارم را در میان کشورها دارند. طول عمر در اینجا زیاد است و این به این دلیل است که سیاست‌های دولت بیمه‌هایی با قیمت‌های مناسب برای تمامی مردم تنظیم کرده است و افراد حدودا 85.1 سال عمر می‌کنند.

 

 

5- ایتالیا : 85 سال

 

در کشور ایتالیا طول عمر افراد طولانی و به‌ طور میانگین 85 سال است. مردم این کشور سیگار می‌کشند، وضعیت اقتصادی خوبی ندارند و کمترین هزینه‌ها صرف خدمات بهداشتی می‌شود اما فرهنگ این کشور و غذاهایشان باعث شده تا طول عمر مردم آن طولانی باشد.

 

 

6- فرانسه : 84.9 سال

 

فرانسه یکی از کشورهای اروپایی است که هزینه‌ی زیادی را صرف مراقبت های بهداشتی می‌کند، این امر به شهروندان فرانسوی سالمند کمک فراوانی می‌کند. بر طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی، سیستم مراقبت های بهداشتی در فرانسه بهترین عملکرد را در جهان دارد. دولت 70% از هزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی و 100% هزینه‌ی بیماریهای مزمن را بازپرداخت می‌کند. میانگین طول عمر در فرانسه 84.9 سال است.

 

 

7- استرالیا : 84.6 سال

 

کشور استرالیا 10% از تولید ناخالص داخلی را صرف خدمات بهداشتی می‌کند و طول عمر در این کشور طولانی و حدود 84.6 سال است. دولت سیستمی را ارائه کرده که مبتنی بر استراتژی پرداخت مالیات نسب به درآمد می‌باشد و بر اساس آن شهروندان استرالیایی می ‌توانند از مشاوره با پزشکان و متخصصان و همچنین انجام آزمایشات و پروسه‌های جراحی استفاده کنند.

 

 

8- کره‌ی جنوبی : 84.6 سال

 

در کشور کره‌ی جنوبی میانگین طول عمر طولانی و 84.6 سال است، زیرا سیاست دولت مبنی بر استفاده‌ی مردم از خدمات درمانی می‌باشد. شهروندان کره‌ی جنوبی درخصوص بیماری‌های خاص مانند سرطان کاملا تحت پوشش دولت می‌باشند. صورت حساب خدمات پزشکی توسط دولت کره‌ی جنوبی پرداخت می‌شود.

 

 

9- لوکزامبورگ : 84.1 سال

 

لوکزامبورگ از نظر میانگین طول عمر رتبه‌ی نهم را با میانگین طول عمر 84.1 سال دارد. سیستم مراقبت بهداشتی در این کشور دولتی بوده و یکی از بهترین سیستم‌ها در جهان است. این سیستم بدون توجه به سن و سال و شرایط بهداشتی تمامی شهروندان را تحت پوشش قرار می‌دهد.

 

 

 10- پرتغال : 84 سال

 

میانگین طول عمر در کشور پرتغال 84 سال است. دولت سیستم درمانی خوبی داشته و تمامی شهروندان تحت پوشش خدمات درمانی هستند. تمامی افراد بدون توجه به سن و سال و شرایط می‌توانند از اقدامات درمانی استفاده کنند.

 

 


    • استفاده از مطالب این نوشتار فقط با ذکر منبع بلامانع است.